EconomicA plătit impozitul cu trei kilograme de monede de 50 de bani By RedactiaPosted on 31/10/201657 second read0 0 711 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr O tânără, de 33 de ani, din comuna gorjeană Cătunele, a plătit un impozit de 75 de lei, în monede de 50 de bani.Alina Puncioiu a mers la Primăria Cătunele, din județul Gorj, cu trei kilograme de monede, pe care le-a obţinut schimbând bani la o bancă şi la mai multe magazine din Motru.Potrivit Gazetei de Sud, femeia a fost nemulţumită de faptul că funcţionarii primăriei i-au aplicat o poprire pe pensia tatălui ei.
Locuitorii de pe Strada Furnalului anunță procese împotriva administrației și a primarului Mihai Polițeanu
Şedinţă de urgenţă şi control la Filarmonica Ploieşti, după acuzaţii cu prejudiciu de 300.000 de euro
ADOR cere anularea reorganizării de la Primăria Ploiesti: organigramă votată pe repede‑înainte, fără fundament legal