Alertă în lumea interlopă! Piticul Spadasinul, proaspăt eliberat din închisoare i-a amenințat pe frații Cămătaru într-un live: „Unde tai eu, nu se mai face bine”! După ce a stat închis aproape 14 ani, Piticu Spadasinu a fost eliberat, iar ieșirea sa din spatele gratiilor a produs mare bucurie printre deținuți și gardieni, bucuroși că au scăpat de cel care ani de zile i-a terorizat. I se spune „Piticu Spadasinu” pentru ca este cunoscut faptul ca poarta in permanenta doua cutite la el. Finul temutului Mircea Ursu le-a declarat …Citeste mai mult
FACEBOOK lanseaza incepând de astăzi Messenger Rooms. Un serviciu ce poate găzdui grupuri de persoane în cadrul conversaţiilor video! WhatsApp Group Calls va găzdui si el până la opt persoane în loc de patru Reţeaua socială lansează noul serviciu începând de astăzi, alături de o serie de funcţii extinse, centrate pe videoconferinţe în direct, pe Facebook, Instagram şi WhatsApp, într-o aparentă încercare de a prelua din popularitatea bruscă a Zoom. Deşi persoana care configurează conversaţia trebuie să deţină un cont activ de Facebook, ceilalţi participanţi o pot face chiar dacă nu au cont pe …Citeste mai mult
‘Torturez orice român găsit pe stradă’ Un individ a lansat numeroase amenințări cu moartea polițștilor, dar și românilor în general, după scandalul de la Bolintin Vale, acolo unde șeful Poliției a fost filmat în timp ce bătea un tânăr imobilizat la pământ. Amenințările bărbatului vin în contextul scandalului din Bolintin Vale, acolo unde șeful Poliției a fost filmat în timp ce îl lovea cu sălbăticie pe …Citeste mai mult
Simplu! Dotarea poliției cu pistoale electro-șoc ne-ar scuti de parerile deontologilor pro si contra cu referire la ultimile evenimente soldate cu morti, victime omenesti si demiteri Societatea romaneasca e teribila! In special in mediul on-line. Dar sa nu mai folosim sintagma, pe mediile de socializare ci sa vorbim clar. Pe Facebook! Cetateanul a ajuns la performanta de a se contrazice pe aceeasi tema de la o zi la alta sau de la ora la ora, in special cand vine vorba de actiunea politiei. Dupa avalansa de …Citeste mai mult
Dupa ce a bătut un țigan! „Șeful poliției din Bolintin Vale a fost demis din funcție și pe numele său a fost deschis un dosar penal” Șeful Poliției din Bolintin Vale, comisarul de poliție Marian Costel Șerban, a fost demis din funcție în urma incidentului șocant, în care acesta a fost filmat în timp ce lovește cu bestialitate un bărbat încătușat și aflat la pământ. Ministerul de Interne va trimite Corpul de Control la IPJ Giurgiu, pentru a deschide o anchetă asupra evenimentelor petrecute pe 18 …Citeste mai mult
S-a făcut solicitare oficială către ministrul Afacerilor Interne pentru dotarea cu pistoale electroșoc a agenților de poliție Pe pagina oficiala al Sindicatuluo National al Polițiștilor și Personalului Contractual a fost postată solicitarea adresată ministrului Afacerilor Interne în care se cere urgentarea dotării de urgență a agentilor de politie cu dispozitive electroșic, avand in vedere escaladarea infractionala din ultima perioada. Iată postarea: Solicitare adresată ministrului Afacerilor Interne, pentru dotarea de urgență a polițiștilor cu dispozitive cu electroșocuri, așa …Citeste mai mult
În timp ce amenința poliția într-un live pe Facebook, s-a trezit cu trupele SAS în casă S-a trezit cu trupele speciale la ușă, în timp ce realiza un live pe Facebook! Un tânăr din orașul Hârlău a fost reținut de oamenii legii după ce a postat pe Facebook, zile la rând, mesaje de amenințare la adresa Poliției. Ieri, în timp ce realiza, live, o astfel de transmisie amenințătoare, tânărul, în vârstă de 30 de ani, s-a …Citeste mai mult
Gigi Becali nu mai folosește parfumul: „ Era prea excitant, ispiteam femeile” Gigi Becsli a marturisit la România Tv ca a renuntat sa se mai dea cu parfum: „Aveam cele mai frumoase și mai tari parfumuri din lumea asta, dădeam și 5.000 de euro pe un parfum. Bărbații habar n-aveau, dormeau, nu știau ei, întrebau cu ce mă dau. Dar acum nu mai vreau parfum. Nu mai vreau păcate. Care e problema …Citeste mai mult
Cine s-a bătut cu poliția nu mai primește ajutor social Primarul din Codlea anunță că va sista ajutoarele sociale pentru cei care s-au bătut cu polițiștii. Primarul Cîmpeanu Mihai: „Toleranță ZERO pentru astfel de manifestări! Este o situație de neacceptat pentru Codlea, mai ales că vorbim de un cartier în care s-a investit pe parte de educație, inclusiv din fonduri europene, peste 4 milioane de euro. Nu este posibil să avem …Citeste mai mult
Pentru ca ofiterii din conducerea institutiilor M.A.I. nu au inteles ce inseamna munca de politie, s-a ajuns in situatia in care a fost necesara interventia primului-ministru pentru a prelucra în direct fortele de ordine: „Am solicitat să nu se mai dea amenzi la kg” Invitat la TVR, Ludovic Orban a declarat: „Dacă mai există abuzuri pe plan local am solicitat conducerii instituțiilor din subordinea MAI să corecteze astfel de situații” Iata declaratia: „Cuvântul de ordine care a fost dat către polițiști a fost măsură, politețe, o abordare cât se poate de serioasă a necesității implementării măsurilor luate. Pe de altă parte, nu a existat …Citeste mai mult
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității