Realitatea? Bogații fac regulile! O luptă pierdută cu poluarea din Ploiești și „gogoși” vândute alegătorilor de toate administrațiile locale Ploieștiul este unul dintre cele mai poluate locuri din România. În oraș și în jurul lui sunt coloși industriali care au afaceri aici, societati care au pus pur și simplu stapanaire pe aerul din zona. Lupta cu puterile financiare o iluzie vanduta cetatenilor din Ploiesti „Achitari pe linie in dosarul Lukoil. Procurorii anuntau un prejudiciu de 1, 7 MILIARDE DE …Citeste mai mult
De ce nu gasim COVID 19 la supermarket? Gasesti Covid19 in toate locurile posibile, in toate birourile, in toate institutiile, in toate satele…..! El lipseste cu desavarsire in supermarket. Fix acolo unde tranziteaza zilnic mii de persoane. Acolo coronavirusul nu se lipeste! N-ai sa auzi ca la Kaufland sau Carrefour s-a descoperit Covid! Pai cine dreaku ar putea inchide o fabrica de bani? Nu-ti permite corporația! Treaba ta …Citeste mai mult
Incendiu de proportii in statiunea 2 Mai! Trei rulote au fost cuprinse de flacari Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Dobrogea au intervenit pentru a stinge un incendiu izbucnit în stațiunea 2 Mai, unde trei rulote au fost cuprinse de flăcări. Rulotele erau amplasate ilegal pe un teren din stațiune. Din cauza incendiului, o butelie aflată într-una dintre rulote a explodat. Flăcările s-au extins și pe terenul din zonă, mistuind 3000 …Citeste mai mult
Lipsa pistolului electrosoc face inca o victima! Inregistrarea video a descinderii la adresa barbatului care s-a aruncat de la balcon Poliţia a fost sesizată, vineri, în jurul orei 14,00, prin apel 112, că într-un imobil situat pe un bulevard din Sectorul 3 din Capitală un bărbat dezbrăcat face scandal pe palier şi provoacă distrugeri. La faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Secţiei 13, iar la vederea acestora bărbatul, aflat într-o vizibilă stare de tulburare, a început să profereze ameninţări. …Citeste mai mult
Alcoolul la volan o obisnuinta printre angajatii din politie! Dupa seful Politiei Metrou si seful Directiei de Control Intern din IGPR a fost prins baut la volan Se pare ca in randul angajatilor MAI alcoolul la volan a devenit o obinuinta si asta dovedeste ultimile doaua cazuri descoperite de agentii de la rutiera in care au fost implicati ofiteri din cadrul Ministerului de Interne. Şeful Poliţiei Metrou, Emanuel Nica, a fost prins băut la volan. După ce a fost testat şi i-a fost reţinut permisul, Nica a …Citeste mai mult
Candidatul PNL la primăria comunei Giera din Timiş se credea Escobar! A fost retinut pentru trafic de droguri Caz mai puţin obişnuit într-o comună din judeţul Timiş. Procurorii DIICOT au descoperit o reţea de traficanţi de droguri care aduceau, prin intermediul unei firme de curierat, substanţele interzise din Spania şi le distribuiau apoi în lumea interlopă din Timişoara. Potrivit pressalert.ro, din reţea ar fi făcut parte şi candidatul PNL la primăria comunei Giera din Timiş, care a fosr …Citeste mai mult
Un buzoian a jucat la păcănele aceeași sută de lei până a luat un an cu suspendare Angajat ca supraveghetor la o sală de jocuri, acesta a constatat pe 8 ianuarie că îi lipsesc 720 de lei din gestiune. Și a început să joace la păcănele pentru a acoperi pierderea, folosind aceeași bancnotă de 100 de lei, scrie opiniabuzau.ro. Practic, de fiecare dată când i se termina creditul, tânărul deschidea aparatul, scotea bancnota și o introducea din nou. …Citeste mai mult
Trei inregistrari video cu barbatul dezbracat care s-a aruncat de la etaj, dintr-un imobil din capitala Poliţia a fost sesizată, vineri, în jurul orei 14,00, prin apel 112, că într-un imobil situat pe un bulevard din Sectorul 3 din Capitală un bărbat dezbrăcat face scandal pe palier şi provoacă distrugeri. Potrivit unui comunicat al Poliţiei Capitalei, citat de Agerpres, la faţa locului s-au deplasat poliţişti din cadrul Secţiei 13, iar la vederea acestora bărbatul, aflat într-o …Citeste mai mult
Eroare grava a angajatilor Penitenciarului Jilava! Au eliberat din greseala un detinut Penitenciarul București-Jilava este una din unitățile subordonate Administrației Naționale a Penitenciarelor, fiind localizat pe raza administrativă a comunei Jilava, Ilfov. In cursul zilei de ieri angajatii penitenciarului au facut o grava eroare eliberand un detinut din greseala. Acesta se numeste Anghel Gheorge si este dat acum in urmarire pentru a fi readus in detentie. Pana la aceasta data nu se cunosc alte …Citeste mai mult
Serviciul Poliției Rutiere Maramureș în haos! 9 agenți de poliție din cadrul SPR Maramureș au fost săltați de DGA Serviciul Poliției Rutiere Maramureș este în haos! 9 agenți de poliție din cadrul SPR Maramureș au fost săltați de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureș fiind acuzați de luare de mită. Conform informațiilor le-au fost montate camere de supraveghere in autospecialele radar. Acestia au fost înregistrați audio-video în timp ce ar fi luat mită de la șoferii aflați în …Citeste mai mult
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității