Acasa Front Dupa igenizarea bazinului din zona Sălii Sporturilor, S.G.U. Ploiesti face apel la spiritul civic al cetățenilor

Dupa igenizarea bazinului din zona Sălii Sporturilor, S.G.U. Ploiesti face apel la spiritul civic al cetățenilor

1 min read
0
0
668

Angajații S.C. Servicii de Gospodărire Urbană Ploiești S.R.L.  au finalizat igienizarea bazinului lacului din Parcul Regele Mihai I al României , ulterior acesta fiind alimentat cu apa.


În acest sens, S.G.U. Ploiești face apel la spiritul civic al cetățenilor de a nu arunca diverse ambalaje sau alte obiecte în lac și a depozita gunoiul numai în recipientele destinate acestui scop, amplasate în incinta parcului.
Întreținerea și curățarea zonelor verzi, a continuat pe intreg teritoriul municipiului însă deasemenea menținerea curățeniei nu se poate realiza decat cu ajutorul cetățenilor, doar asa ne putem bucura, împreună, de frumusețea oferită de natură, cu precădere în sezonul de primăvară.

Load More Related Articles
Load More By Redactie
Load More In Front

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL

ORAȘUL FIERBE, PRIMARUL TACE Ploieștiul e în plin scandal public după ce discuțiile despre…