EvenimentCinci persoane au fost rănite, după ce o maşină a intrat în coliziune cu un troleibuz în Ploieşti By RedactiaPosted on 10/09/20191 min read0 0 666 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Cinci persoane au fost rănite, luni, după ce un autoturism care nu a acordat prioritate a intrat în coliziune cu un troleibuz pe o stradă din Ploieşti, informează IPJ Prahova. Printre răniţi sunt şi doi copii. „Din primele verificări, se pare ca un autoturism condus de un bărbat de 29 de ani, ar fi ieşit de pe o stradă laterală în Şoseaua Vestului, fără să acorde prioritate unui troleibuz. Trei adulţi şi doi copii din turism sunt asistaţi medical la faţa locului (nu par răniţi grav). Traficul este dirijat”, precizează IPJ Prahova. În troleibuz la momentul incidentului erau 16 persoane. La faţa locului au ajuns Un echipaj de stingere, două de prim ajutor şi o autospecială de transport personal şi victime multiple.
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții