EvenimentBăiatul care şi-ar fi agresat sexual fratele de patru ani a fost găsit By RedactiaPosted on 22/07/20181 min read0 0 668 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Adolescentul în vârstă de 15 ani, din judeţul Prahova, suspectat că şi-ar fi violat fratele în vârstă de patru ani, după care a fugit de acasă, a fost găsit la aproximativ 20 de ore de la momentul dispariţiei, el fiind internat într-un spital de psihiatrie.Potrivit Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, Gabriel Constantin Micu, băiatul de 15 ani a cărui mamă a anunţat la Poliţie ca a fugit de acasă, după ce şi-ar fi violat fratele de 4 ani, a fost găsit în noaptea de sâmbătă spre duminică. Băiatul era ascuns într-o seră de legume din localitatea de domiciliu, Balta Doamnei.Adolescentul a fost internat la Spitalul de Psihiatrie Voila şi va fi supus unei expertize psihiatrice. El va răspunde penal pentru fapta sa dacă specialiştii vor stabili că a avut discernământ în momentul comiterii acesteia.Fratele său de patru ani, cel pe care adolescentul l-ar fi violat, a fost internat la Spitalul de Pediatrie din Ploieşti.
Hotelul Rotaru din Ploiești a revenit în circuit! De la clădire abandonată la centru de cazare pentru muncitori și personal pe termen lung
Scandal în Ministerul Justiției! Ordinul pentru gradele de chestor din Poliția Penitenciară ar fi „cu dedicație”. FSANP cere intervenția urgentă a ministrului Predoiu!
Muzeul de Sculptură Monumentală din Ploiești continuă să crească. Patrimoniul cere îngăduință, nu doar toleranță administrativă