EvenimentGigi Becali are un spital privat cu tratament gratuit pentru bolnavii de cancer By RedactiaPosted on 05/03/20192 min read0 0 717 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Se pare că omul de afaceri cu o puternică și nestăvilită credință în Dumnezeu a ales o formulă în care să își concentreze faptele caritabile. Este vorba despre o clinică în care sunt tratați bolnavii de cancer. Proiectul a fost demarat în urmă cu doi ani, la Arcom, lângă locul în care Steaua își avea birourile. Și nu e totul!Om cu suflet mare, Becali avea să anunțe: ”Totul este gratis!”. Finanțatorul echipei FCSB a dezvăluit ce se întâmplă la Unitatea de tratament pe care a înființat-o. ”Eu am făcut o clinică, bine, tot spital este, se ocupă de bolnavii de cancer. Unitatea este unde avea Steaua birourile, la Arcom. Toată clădirea este acum spital. Acolo totul este pe gratis, nu se plătește. Bine, nu e pe gratis… Se plătește, dar plătesc eu… E un spital la care plătesc eu. Plătesc la spitalul meu cum ar veni, că nu ai voie să faci pe gratis, altfel e evaziune fiscală. Și atunci plătesc eu singur toate tratamentele. Dar le plătesc la spitalul meu!”, a spus Gigi Becali.
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții