EvenimentO maşină a lovit o cisternă încărcată cu kerosen pe DN 1 By RedactiaPosted on 14/08/20181 min read0 0 813 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr O maşină a lovit o cisternă încărcată cu kerosen, marţi dimineaţa, pe DN 1, la Sinaia, primele informaţii fiind că nu s-au înregistrat victime şi nici nu a fost afectată încărcătura.Potrivit Poliţiei Prahova, în urma impactului dintre autoturism şi cisterna cu kerosen nu s-au înregistrat victime.„Pe DN1, la Sinaia, a fost o tamponare. Implicate au fost o cisternă încărcată cu kerosen si un autoturism. Nu sunt victime. Traficul e dirijat”, au transmis reprezentanţii Poliţiei Prahova.Din primele cercetări, se pare că accidentul s-ar fi produs ca urmare a pătrunderii pe contrasens a autoturismului.Reprezentanţii Poliţiei Prahova au mai spus că cisterna cu kerosen a fost dusă într-o parcare din apropiere, însă nu prezintă pericol.La rândul lor, reprezentanţii ISU Prahova au spus că o autospecială asigură zona, însă nu a fost afectată încărcătura cisternei.
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL