Apare o nouă poliție în România, in structura de ordine publica Ministrul de Interne, Marcel Vela are planuri mari. Acesta a anunțat înființarea unei noi poliții în România. Va fi demarat proiectul infiintarii, în cadrul poliției pentru ordinea publică, a unui departament pentru poliția animalelor. Întrebat dacă din acest departament vor face parte polițiști sau și alți specialiști, de pildă veterinari, Marcel Vela a spus că propunerile vor fi analizate împreună …Citeste mai mult
Socant! VEZI VIDEO! Demonstrantii incendiaza un agent de politie! Ne rezervam dreptul de a nu comenta imaginile:Citeste mai mult
Politia ucide! Demonstratie impotriva abuzurilor aplicate „negrilor” din Bolintin-Vale Fetițele și băieții de la hashtag resist s-au trezit ieri să protesteze, așa tam-nesam, dupa modelul celor d-afara. Au strigat solidaritate cu negrii din America, in timp ce acuzau Politia Română ca in zilele de pandemie au intrat peste țiganii din Bolintin-Vale. Asta asa ca o punte intre 50 Cent si Spartacus de Rahova. Ca avem si noi negrii nostrii! …Citeste mai mult
Masuri socante! Orasul Minneapolis isi desfiinteaza structurile de politie! Poliţia din Minneapolis va fi „destructurată”, au declarat duminică consilierii municipali din acest oraş american unde a murit George Floyd, ceea ce a declanşat manifestaţii pe întreg teritoriul Statelor Unite şi în lume împotriva rasismului din rândul forţelor de ordine, scrie AFP, informează Agerpres. „Ne-am angajat în destructurarea serviciilor de poliţie aşa cum le cunoaştem în oraşul Minneapolis şi reconstruirea cu …Citeste mai mult
Ce va trebui să se țină cont în momentul redeschiderii sălilor de fitness Ministrul Ionuț Stroe a explicat, la Digi24, care sunt normele de care va trebui să se țină cont în momentul redeschiderii sălilor de fitness. Acesta a mai precizat că, într-o primă fază, se va analiza posibilitatea redeschiderii doar a zonelor unde se folosesc aparatele de forță. „Cu siguranță vom avea posibilitatea să ne întoarcem în sălile de sport. Momentul depinde …Citeste mai mult
Fortele Speciale au scos la concurs 60 de locuri! Depunerea dosarelor se încheie la data de 15 iunie Cei care vor să intre în rândul militarilor români de elită mai au la dispoziţie aproximativ o săptămână să se înscrie la concursul în care vor fi atent selecţionaţi. Candidaţii vor da examene la engleză, legislaţie şi tactică militară de specialitate, dar vor trece şi printr-o selectivă probă fizică. Cei care vor să ajungă în Forţele pentru Operaţii Speciale (FOS) …Citeste mai mult
60 de români incaseaza lunar o pensie individuala de 1 miliard de lei pe luna! Afla cine sunt Într-o Românie în care mulți pensionari sunt muritori de foame, într-o Românie care și-a alungat din cauza lipsurilor 3,5 milioane de oameni peste graniță, există persoane care au pensii uriașe. Și nu vorbim de 1.000 sau 2.000 de euro, ci de 25.000 de euro / lună. Dacă strigător la cer nu vi se pare o sintagmă potrivită pentru această situație, …Citeste mai mult
Dupa Covid19, au ramas in locul mormanelor de cadavre, mormanele de euro incasate de baietii destepti si amenzile incasate de prosti Psihoza implementata in randul populatiei de catre mass-media, tinde sa se stinga usor…usor. Daca pana acum eram in asteptarea ” mormanelor de cadavre”, se pare ca violentul Covid19 care se ia mai rapid decat ” viteza luminii” si omoara mai ceva decat balaurul cu 7 capete, se pare ca nu mai are dinți. Ceața panicii se ridica si in fata …Citeste mai mult
Suporterul echipei „Universitatea Cluj” care a lovit un jandarm, condamnat la şapte ani de închisoare pentru tentativă de omor Suporterul echipei de fotbal „Universitatea Cluj” a fost condamnat la şapte ani de închisoare pentru tentativă de omor după ce l-a lovit cu un scaun în cap pe jandarmul care făcea parte din echipa de negociatori. Incidentul s-a petrecut la un meci care a avut loc pe Cluj Arena, în vara anului trecut. Decizia Tribunalului Cluj prin care l-a condamnat …Citeste mai mult
Bodo de la Proconsul a suferit un infarct şi e în stare gravă În ultimele ore ştirea că Bodo de la Proconsul a suferit un infarct şi e în stare gravă i-a speriat pe fani. Dragoş Dincă, colegul de trupă al lui Bodo, a declarat pentru Mediafax că situaţia nu e gravă „Bodo nu s-a simţit prea bine, crezând că e de la gastrită şi s-a dus ieri la spital pentru a face …Citeste mai mult
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității