SocialProgramele „Rabla” și „Casa Verde” vor continua și în acest an By RedactiaPosted on 22/02/20181 min read0 0 591 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Premierul Viorica Dăncilă a afirmat, joi, că va fi aprobat, în şedinţa Executivului, bugetul Fondului de Mediu, menţionând că programele „Rabla clasic”, „Rabla plus” şi „Casa Verde” vor continua şi în acest an. „Tot astăzi, vom aproba bugetul de venituri şi cheltuieli pe anul 2018 pentru Fondul de Mediu şi administrarea Fondului pentru Mediu. Este pentru prima dată – şi vreau să vă felicit – când acesta este aprobat din timp, încă din luna februarie, ceea ce reprezintă o garanţie în plus că obiectivele de mediu propuse vor fi astfel finanţate şi vor fi îndeplinite aşa cum ne-am asumat prin programul de guvernare”, a afirmat Dăncilă, la începutul şedinţei de Guvern. Ea a adăugat că, astfel, „o serie de programe multianuale, deja cunoscute, apreciate şi dorite de cetăţeni, precum ‘Rabla clasic’, ‘Rabla plus’, ‘Casa Verde’, vor continua cu succes şi în acest an”. Dăncilă a subliniat că vor fi, de asemenea, finanţate o serie de programe ale comunităţilor locale.
Denise Rifai, la DNA – refuză să clarifice statutul în dosarul în care este vizat primarul Ciprian Ciucu
Când tratamentul medical devine forțat. Cazul Cheloo și întrebarea pe care nu o pune nimeni: cât de legal a fost?