Acasa Economic Bursele, ajutoarele de înmormântare, indemnizațiile pentru copii nu vor fi impozitate

Bursele, ajutoarele de înmormântare, indemnizațiile pentru copii nu vor fi impozitate

1 min read
0
0
611

Bursele, ajutoarele de înmormântare, indemnizaţiile pentru copii nu vor fi impozitate, potrivit unui anunț făcut de Ministerul Finanțelor.

Având în vedere amploarea și complexitatea noului model de impozitare, care aduce modificări importante cadrului fiscal actual în ceea ce privește introducerea impozitului anual global (IVG), acesta se află în lucru în cadrul grupurilor constituite din reprezentanți Ministerului Finanțelor Publice și reprezentanți ai mediului de afaceri.

În acest sens, în cadrul grupurilor de lucru se discută mai multe variante posibile.

În niciuna din aceste variante de implementare a noului concept bursele, ajutoarele de înmormântare, indemnizaţiile pentru copii nu vor fi impozitate.

Load More Related Articles
Load More By Redactia
Load More In Economic

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

Paradoxul România–Bulgaria! Percepția de „mai săraci” vs realitatea drumului spre euro

Timp de mulți ani, în Europa de Est a existat o percepție destul de răspândită că Bulgaria…