EvenimentO asistentă medicală din Ploieşti a murit după ce i s-a făcut rău la seviciu By RedactiaPosted on 21/10/20161 min read0 0 662 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr O asistentă medicală din Ploiești a murit, vineri dimineață, la Spitalul Județean, după ce i s-a făcut rău la locul de muncă. Femeia, în vârstă de 63 de ani, avea probleme cardiace. Femeia îşi începea tura după-amiază, la o Policlinică, i s-a făcut rău, iar colegii au apelat sistemul unic de urgență, 112. Deși a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență, medicii nu au mai putut-o salva. Poliţiştii au deschis un dosar de cercetare penală pentru ucidere din culpă, iar trupul neînsuflețit va fi transportat la Serviciul de Medicină Legală în vederea efectuării necropsiei.
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului