DiverseGigi Becali a ajuns la sinistrați By RedactiaPosted on 17/10/20161 min read0 0 628 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Finanțatorul echipei de fotbal Steaua a ajuns în această dimineață în Slobozia Conachi, unde nu mai puțin de 200 de case au fost afectate din cauza inundațiilor. Aici, Gigi Becali a adus mâncare, pături și materiale de construcție pentru sinistrați. Latifundiarul din Pipera le-a promis oamenilor că-i ajută să-și refacă gospodăriile. Nu este prima oară când patronul echipei Steaua vine în sprijinul acestor oameni. I-a ajutat și în 2013, când localitatea Slobozia Conachi a fost afectată tot din cauza inundațiilor. Becali a spus că merge și în localitățile Cuza Vodă și Pechea, unde peste 250 de case au fost distruse de ape.
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului