EvenimentTânărul evadat de la Secţia Ojasca a Spitalului de Neuropsihiatrie de la Săpoca, găsit spânzurat By RedactiaPosted on 16/12/20191 min read0 0 898 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Tânărul de 23 de ani din Prahova, care a evadat de la Secţia Ojasca a Spitalului de Neuropsihiatrie de la Săpoca, a fost găsit spânzurat, luni după-amiază, în pădurea din apropierea localităţii Unguriu, din judeţul Buzău.Potrivit Poliţiei, tânărul a fost descoperit spânzurat de un copac de poliţiştii, jandarmii şi câinii de urmă care erau mobilizaţi în căutarea lui.El plecase din spitalul Ojasca, secţie exterioară a Spitalului de Neuropsihiatrie Săpoca, în jurul orei 10.00.Personalul unităţii medicale l-ar fi observat când escalada gardul spitalului, însă nu l-au putut prinde şi au anunţat Poliţia.Bărbatul era internat după ce, în octombrie, şi-a rănit prin înjunghiere mama şi tatăl.
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL