SocialAproape jumătate de milion de români suferă de alergie la ambrozieAmbrozia e planta care, din momentul în care produce cantităţi mari de polen, devine periculoasă pentru sănătatea noastră. Potrivit datelor Ministerului Mediului, din populaţia activă a României, aproximativ 482.000 persoane suferă de alergie la ambrozie. Buruiana ambrozia produce mari cantităţi de polen începând cu mijlocul lunii iulie, acesta fiind şi momentul în care planta poate afecta sănătatea omului. Perioada de …Citeste mai mult
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității
Denise Rifai, la DNA – refuză să clarifice statutul în dosarul în care este vizat primarul Ciprian Ciucu
Când tratamentul medical devine forțat. Cazul Cheloo și întrebarea pe care nu o pune nimeni: cât de legal a fost?