Front PloieștiS.G.U. Ploiesti a intrat in pregatiri pentru noul sezon By RedactiePosted on 19/10/20201 min read0 0 716 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr În urma reglementărilor, menționate în cele două hotărâri ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Prahova (Hotărârile nr.60/15.10.2020 și 62/16.10.2020), referitoare la afișarea, la loc vizibil, a informațiilor privind obligativitatea purtării măștii de protecție de către persoanele prezente în spațiile publice deschise din județ, spații care includ parcurile și locurile de joacă, Societatea de Gospodarire Urbana Ploiesti a luat măsurile corespunzătoare si a amplasat afișe conținând aceste informații în zona aferentă perimetrelor respective, pe teritoriul municipiul.Panou de atentionare ( vezi foto)Pentru ca toamna isi face simțita prezenta, angajatii SGU Ploiesti s-au implicat in pregatirea spatiilor verzi pentru plantarea materialului dendrologic și floricol. Mentenanta acestor spatii este imperios necesara pentru o continuitate a muncii depuse in spijinul cetatenilor din municipiu. Departamentul specialiizat in spatii verzi, asigura zilnic prin actiuni intretinerea domeniilor publice.
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității