Diverse FrontJandarmii au surprins jocuri de barbut in zona de vest a orasului Ploiesti By RedactiePosted on 24/05/20201 min read0 0 785 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr In zona de vest a orasului Ploiesti a avut loc o actiune a jandarmeriei. Razia jandarmilor a surprins mai multi cersetori si spalatori de parbrize în timp ce jucau barbut. Când s-au văzut cu ”mascaţii” lângă ei, cerşetorii au încercat să ascundă banii puşi grămadă pe o pătură. ”Lasă banii jos! Lasă că ţi-I numărăm noi”, a fost îndemnul unuia dintre jandarmi pentru bărbatul care încerca să strângă bancnotele.”În zona de Vest a Ploieştiului în apropierea căii ferate de lângă strada Perşani au fost identificate 7 persoane de sex bărbătesc care participau la jocuri de noroc, respectiv „barbut”.În continuarea procedurilor s-a acţionat în vederea legitimării şi controlului corporal al persoanelor implicate în urma activităţilor fiind sancţionate toate cele 7 persoane cu suma totală de 3500 de lei. Totodata în urma activităţii desfăşurate a fost ridicată în vederea confiscării suma de 170 de lei”, se arată într-un comuicat al IJJ Prahova.
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității