Front SportEchipa de baschet fete „U19” a CSM Ploieşti va lupta pentru titlul de campioană naţională By RedactiePosted on 24/02/20241 min read0 0 686 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Echipa de baschet fete „U19” a CSM Ploieşti va lupta duminică pentru titlul de campioană naţională, după ce a trecut astăzi în prima semifinală a Turneului Final de la Târgovişte de CSU Politehnica Timişoara cu 81-49 (30-13, 16-13, 20-15, 15-8)! Loredana Munteanu, Corina Savu şi Robert Munteanu au mizat astăzi pe următoarele jucătoare: A. Zane (24 puncte, 10 recuperări), K. Munteanu (10, 1×3), I. Savu (10), B. Bara Nemeth (8 puncte, 10 recuperări), D. Iordăchescu (8 ), D. Păuşan (7 puncte, 10 recuperări), O. Sandu (4), C. Pîrvan (3), A. Dulhaz (3, 1×3), A. Dumitru, N. Belhamra şi C. Grigore. Lupta pentru aur se dă duminică, de la ora 13:00, adversara fetelor noastre urmând să fie Sportul Studenţesc Bucureşti, care a trecut în cea de-a doua semifinală de CS Crişul Oradea, scor 47-42. Felicitări, fetelor!
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității