Diverse FrontCei care și-au luat electrică gândind „lasă că încarc „pegratis” au luat țeapă By RedactiePosted on 09/10/20221 min read0 0 686 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Numărul șoferilor care au renunțat la mașinile pe benzină sau motorină în favoarea celor electrice a crescut în mod constant în ultimul an, în contextul prețurilor mari la combustibil însă din cauza creșterii prețului la curentul electric, multe dintre stațiile unde aceștia alimentau gratuit au renunțat la aceste servicii, iar în altele prețurile au crescut.Iată câteva exemple ce prevestesc revenirea la benzină, gpl sau diesel:Reteaua Ev mag cu stațiile de la Auchan au pus pretul de 3,5 lei /kw AC.Renovatio la stația Rompetrol Corbeanca au prețurile 3,49/kw DC si 2,99/kw AC.Autoclass Ploiești aveau 20 lei/ ora AC și 90 lei DC. Acum au 70 lei/oră AC și 180 lei/h DC.Cei care și-au luat electrică gândind că „lasă că încarc „pe gratis” chiar e indicat să renunțe la electrică, pentru că și-au luat electrică dintr-un motiv eronat.
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL