Acasa Diverse Cei care și-au luat electrică gândind „lasă că încarc „pegratis” au luat țeapă

Cei care și-au luat electrică gândind „lasă că încarc „pegratis” au luat țeapă

1 min read
0
0
686

Numărul șoferilor care au renunțat la mașinile pe benzină sau motorină în favoarea celor electrice a crescut în mod constant în ultimul an, în contextul prețurilor mari la combustibil însă din cauza creșterii prețului la curentul electric, multe dintre stațiile unde aceștia alimentau gratuit au renunțat la aceste servicii, iar în altele prețurile au crescut.

Iată câteva exemple ce prevestesc revenirea la benzină, gpl sau diesel:

  • Reteaua Ev mag cu stațiile de la Auchan au pus pretul de 3,5 lei /kw AC.
  • Renovatio la stația Rompetrol Corbeanca au prețurile 3,49/kw DC si 2,99/kw AC.
  • Autoclass Ploiești aveau 20 lei/ ora AC și 90 lei DC. Acum au 70 lei/oră AC și 180 lei/h DC.

Cei care și-au luat electrică gândind că „lasă că încarc „pe gratis” chiar e indicat să renunțe la electrică, pentru că și-au luat electrică dintr-un motiv eronat.

Load More Related Articles
Load More By Redactie
Load More In Diverse

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții

Intervenție haotică în București, unde un tânăr de 22 de ani, îmbrăcat în șort, a reușit s…