Comisariatului Regional pentru Protecția Consumatorilor Sud-Muntenia Ploiești a sancționat mai mulți comercianți de autovehicule rulate Ca urmare a controlului tematic dispus de către Comisarul Șef al Comisariatului Regional pentru Protecția Consumatorilor Sud-Muntenia Ploiești, dl Ion Iordăchescu, în perioada 26 septembrie-20 octombrie 2023 comisarii din cadrul Comisariatului Regional pentru Protecția Consumatorilor – Regiunea Sud-Muntenia au desfășurat o acțiune de verificare a respectării prevederilor legale din domeniul protecției consumatorilor la comercianții de autovehicule rulate. Au fost verificați …Citeste mai mult
Caddy de la B.U.G. Mafia a făcut infarct Dragoș Neagu (47 de ani), pe numele de scenă Caddy unul dintre membrii B.U.G. Mafia, a suferit un infarct, iar în prezent este internat în spital, a transmis trupa, înDragoș Neagu (47 de ani), pe numele de scenă Caddy unul dintre membrii B.U.G. Mafia, a suferit un infarct, iar în prezent este internat în spital, a transmis trupa, într-o postare …Citeste mai mult
Incident într-un cuplu Gay! L-a atacat cu un cuțit când i-a spus că vrea o alta aventură Un bucurestean in varsta de 43 de ani a fost injunghiat, luni, de catre iubitul lui, in varsta de doar 19 ani. Incidentul a avut loc intr-un bloc situat pe bulevardul Ghencea 258. Agresiunea a avut loc in timp ce cei doi erau in pat. Barbatul in varsta de 19 de ani i-a spus iubitului, in varsta de 43 de …Citeste mai mult
Joi, 26 octombrie, ”Ziua porților deschise” la Școala de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” din Câmpina În acest an, Școala de Agenți de Poliție ”Vasile Lascăr” din Câmpina împlinește 55 ani de existență. Cu această ocazie, conducerea unități de învățământ organizează joi, 26 octombrie, ”Ziua porților deschise”. Cei interesați pot vizita școala între orele 10.00 și 16.00. ”Joi, 26 octombrie 2023, între orele 10.00-16.00, la Școala de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” Câmpina va avea loc …Citeste mai mult
Chef Foa, Florin Scripca, a fost depistat pozitiv, la marijuana si cocaina Vizionați videoul de mai jos:Citeste mai mult
HG nr. 284/2005 privind acordarea a banilor pentru chirie cuvenite poliţiştilor a fost aprobat. Se acorda chirie și pentru locuințe pe o raza de 70 km Proiectul de Hotărâre de Guvern pentru modificare HG nr. 284/2005 privind stabilirea cuantumului şi condiţiilor de acordare a compensaţiei lunare pentru chirie cuvenite poliţiştilor a fost aprobat astăzi în Ședința de Guvern. Polițiștii care au depus deja rapoartele de solicitare pentru acordarea compensației de chirie pe o rază de 70 km, vor primi drepturile retroactiv cu data înregistrării raportului la secretariatul unității. …Citeste mai mult
O călugăriță pune la pământ un ecologist, ca la rugby Călugăriţa – ecologistul, scor 1 – 0. Acesta este rezultatul sec, fără drept de apel sau răzbunare, obţinut de o călugăriţă din Franţa. Numele ei nu este încă cunoscut, dar îl vom şti cu siguranţă în curând: poate că nu va obţine beatificarea sau recunoaşterea papală, dar premiul zilei probabil că îl va primi. Călugăriţa, de fapt, a fost filmată …Citeste mai mult
Ploieștenii de la bloc au înghețat Vremea la Ploiești a devenit, la sfârșit de octombrie, din ce în ce mai răcoroasă, mai ales pe durata nopții. Unii ploieșteni se plâng că e frig în apartamente și le cer autorităților să dea drumul la căldură. Vorbim de ploieștenii care locuiesc la bloc și primesc căldură prin sistemul centralizat. De menționat este faptul că potrivit reglementărilor legale, pentru …Citeste mai mult
„Contesa digitală”, a fost condamnată joi la 1 an, 3 luni şi 10 zile Vloggeriţa Ana Morodan, cunoscută în lumea mondenă drept „Contesa digitală”, a fost condamnată joi la 1 an, 3 luni şi 10 zile închisoare cu suspendare şi efectuarea a 60 de zile muncă în folosul comunităţii, după ce în luna martie a produs un accident auto, având permisul de conducere suspendat şi fiind sub influenţa alcoolului şi drogurilor. Conform deciziei Judecătoriei Sectorului …Citeste mai mult
Constantin Dobrogeanu Gherea, deschide în incinta Gării de Sud Ploiești cel mai faimos restaurant dintr-o gară românească În 1882, criticul literar Constantin Dobrogeanu Gherea, deschide în incinta Gării de Sud cel mai faimos restaurant dintr-o gară românească. Restaurantul lui Gherea este locul în care se naşte celebra expresie „o întoarce ca la Ploieşti” şi în scurt timp faima restaurantului atinge cote maxime după ce este vizitat şi apreciat de regele Carol I şi de elita vremii, precum I. L. …Citeste mai mult
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității