Cultură FrontCastigatorii ploiesteni ai olimpiadelor si concursurilor aflate in calendarul Ministerului Educatiei au fost premiati By RedactiePosted on 07/10/20231 min read0 0 554 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Primăria Municipiului Ploiești și Consiliul Local al Municipiului Ploiești au premiat, câștigătorii ploieșteni ai olimpiadelor și concursurilor aflate în calendarul Ministerului Educației, derulate la nivel național și internațional, în cursul anului școlar 2022-2023 , în cadrul unei festivități de premieră desfășurat la Sala mare a Teatrului „Toma Caragiu” .Într-o atmosferă specială, reprezentanții administrației publice locale au recompensat, cu diplomă de excelență și premii în bani, profesorii îndrumători și elevii ploieșteni, câștigători ai competițiilor amintite . Valoarea totală a premiilor acordate către Primăria Municipiului Ploiești a fost de 96.350 lei, transmite „Direcția comunicare, relații publice și situații de urgență” pe siteul oficial al Primăriei Ploiesti.
Locuitorii de pe Strada Furnalului anunță procese împotriva administrației și a primarului Mihai Polițeanu
Şedinţă de urgenţă şi control la Filarmonica Ploieşti, după acuzaţii cu prejudiciu de 300.000 de euro
ADOR cere anularea reorganizării de la Primăria Ploiesti: organigramă votată pe repede‑înainte, fără fundament legal