EvenimentPoliția își face datoria „după ureche” By RedactiaPosted on 02/04/20192 min read0 0 635 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Stirileproprahova a mai semnalat problema de pe strada Romană, fără ca autoritățile să încerce să rezolve situația. Primind în continuare sesizări de la cititori, am mers în zonă.Strada Gheorghe Doja o găsim păzită de Poliția Locală care acționează cu sârg, deși Gheorghe Doja este o arteră largă, iar mașinile parcate pe partea dreaptă nu au încurcat niciodată, de ani de zile, circulația. Dar… „dacă-i ordin, cu plăcere!” Se acționează hei-rup-ist și în zone unde prezența este „la vedere”, cum spun mai marii conducători ai tuturor polițiilor, de toate culorile. La doi metri de patrulele sârguincioase, pe strada Romană, arteră ce unește „câmpul de luptă” al patrulelor Poliției Locale și sediul Poliției Municipiului Ploiești, cetățenii sunt nevoiți să circule pe carosabil printre mașini, întrucât trotuarele de pe partea stângă și cea dreaptă sunt ocupate în întregime de autoturisme parcate. Dar aici capetele liminate ale polițiilor orașului nostru drag consideră că nu sunt probleme. Doar strada Gheorghe Doja a supărat pe cineva… mare, se pare! Dacă-i ordin… Să trăiți!!!
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului