EvenimentȘoc! Începând din ianuarie șoferii nu mai trebuie să-și dea acordul când încasează amenda la radar By RedactiaPosted on 08/01/20191 min read0 0 740 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Incepand cu dat de 26.01.2019, intra in vigoare Ordinul nr. 125/ 2018 pentru stabilirea modelului de proces-verbal pentru constatarea contravenției, utilizat in activitatea de control în domeniul circulației pe drumurile publice. In acest sens s-a emis un formular pe care polițistul rutier il va întocmi atunci cand un conducător auto v-a fi înregistrat de aparatul radar. Dacă până acum aveați dreptul de a refuza procesul verbal sau polițistul era obligat să identifice un martor asistent, începând cu 26.01.2019, semnătura de luare la cunoștință a conducatorului auto fost eliminată de pe noul proces verbal.
Denise Rifai, la DNA – refuză să clarifice statutul în dosarul în care este vizat primarul Ciprian Ciucu
Când tratamentul medical devine forțat. Cazul Cheloo și întrebarea pe care nu o pune nimeni: cât de legal a fost?