Acasa Eveniment Șoc! Începând din ianuarie șoferii nu mai trebuie să-și dea acordul când încasează amenda la radar

Șoc! Începând din ianuarie șoferii nu mai trebuie să-și dea acordul când încasează amenda la radar

1 min read
0
0
740

Incepand cu dat de 26.01.2019, intra in vigoare Ordinul nr. 125/ 2018 pentru stabilirea modelului de proces-verbal pentru constatarea contravenției, utilizat in activitatea de control în domeniul circulației pe drumurile publice. In acest sens s-a emis un formular pe care polițistul rutier il va întocmi atunci cand un conducător auto v-a fi înregistrat de aparatul radar. Dacă până acum aveați dreptul de a refuza procesul verbal sau polițistul era obligat să identifice un martor asistent, începând cu 26.01.2019, semnătura de luare la cunoștință a conducatorului auto fost eliminată de pe noul proces verbal.

Load More Related Articles
Load More By Redactia
Load More In Eveniment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

Ministru UDMR, inregistrat în timp ce își bate joc de România: ”Îmi bag (p..a) în interesul național! Pentru că eu sunt ungur!”, este implicat in 4 dosare penale din o condamnare

Scandalul demisiei fulgerătoare a ministrului Culturii, Demeter Andras Istvan, zguduie cla…