EvenimentS-au aprins Ploieștii! – FOTOLuni seara, Ploieştiul a îmbrăcat haine de sărbătoare după aprinderea iluminatului festiv, administrația locală investind peste un milion de lei pentru acest eveniment. Pe un frig pătrunzător şi în prezenţa a circa 1.500 de ploieşteni, Primarul Ploieștiului, Adrian Dobre, a apăsat butonul care aprinde iluminatul de sărbători. Înaintea acestui moment, au fost difuzate colinde, iar Fanfara Consiliului Judeţean Prahova a …Citeste mai mult
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL