CulturăFilarmonica “Paul Constantinescu” Ploiești deschide stagiunea cu numărul 67 cu un concert extraordinarFilarmonica “Paul Constantinescu” deschide stagiunea cu numărul 67 cu un concert extraordinar inclus în programul Festivalului Internațional “George Enescu”. Condusă de la pupitrul dirijoral de Tiberiu Oprea, orchestra simfonică ploieșteană îl va avea invitat pe pianistul Vlad Dimulescu. Pe scenă va urca și Baletul “Rapsodia” – coregrafie Vanda Ștefănescu. Programul va debuta cu Rapsodia Română nr. 1 în La major, …Citeste mai mult
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL