Acasa Front Seceta face ravagii în comunele din Buzau

Seceta face ravagii în comunele din Buzau

58 second read
0
0
545

Într-o comună din Buzău, localnicii s-au trezit cu fântânile goale. Disperaţi, oamenii au cerut ajutorul pompierilor, care le duc apă cu cisterna. Temperaturile ca de vară din această perioadă sunt un dezastru mai ales pentru oamenii de la țară. Deşi suntem în luna noiembrie, în multe zone seceta este tot mai profundă.

Echipajele de pompieri de la ISU Buzău au aproape zilnic misiunea de a duce apă cu cisterna în satele comunei Scorțoasa.

CONTINUARE:

Sursa:https://stiridebuzau.ro/actualitate/fantani-umplute-cu-cisterna-de-pompierii-buzoieni-seceta-face-ravagii-in-muntenia-0711.html

Load More Related Articles
Load More By Redactie
Load More In Front

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității

Reprezentanții clinicii AS Medical au transmis un mesaj public adresat pacienților, la cât…