Front SocialSeceta face ravagii în comunele din Buzau By RedactiePosted on 08/11/202258 second read0 0 544 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Într-o comună din Buzău, localnicii s-au trezit cu fântânile goale. Disperaţi, oamenii au cerut ajutorul pompierilor, care le duc apă cu cisterna. Temperaturile ca de vară din această perioadă sunt un dezastru mai ales pentru oamenii de la țară. Deşi suntem în luna noiembrie, în multe zone seceta este tot mai profundă.Echipajele de pompieri de la ISU Buzău au aproape zilnic misiunea de a duce apă cu cisterna în satele comunei Scorțoasa.CONTINUARE:Sursa:https://stiridebuzau.ro/actualitate/fantani-umplute-cu-cisterna-de-pompierii-buzoieni-seceta-face-ravagii-in-muntenia-0711.html
Denise Rifai, la DNA – refuză să clarifice statutul în dosarul în care este vizat primarul Ciprian Ciucu
Când tratamentul medical devine forțat. Cazul Cheloo și întrebarea pe care nu o pune nimeni: cât de legal a fost?