Diverse FrontMediurg Ploiesti te scoate bolnav de COVID 19, cu rezultatul negativ in mână By RedactiePosted on 12/08/20202 min read0 0 2,478 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr Prin testarea pentru COVID 19 se poate identifica daca o persoana are infectia sau este asimtomatica.Accesul la teste este important, dar rezultatele pe care le pot da sunt si mai importante. Testele nu sunt toate la fel si fiecare tip de test vine cu avantaje si dezavantaje.Acestea sunt facute in institutiile spitalicesti de stat sau contra cost la centrele medicale particulare.Se cunoaste faptul ca testele sunt indoielnice si ca marja de eroare este foarte mare, multe persoane intrand in carantina fara a avea nici un simptom sau altele care si-au permis sa faca mai multe testari au demonstrat ca nu sunt infectate cu Covid 19 asa cum au aratat primele testari.Pentru ca nu se simtea foarte bine, zilele trecute o angajata a YAZAKI Ploiesti, a mers la doctorul de famile. Aici i s-a spus sa-si faca testul contracost la una din centrele medicale din Ploiesti. Asa a ajuns la MEDIURG, unde i s-a prelevat probe biologice.Dupa ce a fost adus rezultatul persoana a fost sunata si i s-a confirmat telefonic faptul ca are COVID 19 si ca trebuie sa intre in carantina.Rezultatul a fost preluat ulterior de DSP care trebuia sa o ia in evidente si sa faca ancheta epidemiologica, insa la vederea lui concluzia a fost total inversa. Datele aratau ca pacientul nu avea coronavirus.Lipsa de profesionalism a angajatului Mediurg a generat traume psihice celui testat ce au lasat urme adanci in plan social si familial.
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității