Eveniment Front SocialDeplasările în SCOP TURISTIC au fost incluse miercuri pe lista motivelor pentru care românii au voie să iasă din localitate de pe 15 mai By RedactiePosted on 07/05/20201 min read0 0 769 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr După două ore de discuții cu premierul, patronatele din turism au obținut ca deplasările în scop turistic să fie incluse pe lista motivelor pentru care românii au voie să iasă din localitate de pe 15 mai, asta spun reprezentanții industriei hoteliere, care au fost miercuri la o întâlnire cu premierul.Asta înseamnă că în lista de motive pentru care românii vor putea ieși din localitate, de pe 15 mai, vor intra și excursiile la mare, la munte sau în alte stațiuni. Patronii din turism afirmă că în zilele următoare vor pune la punct cu ministerul Sănătății, un set de reguli, pe care toate hotelurile să le aplice, pentru ca turiștii să fie în siguranță.
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității