Acasa Diverse Cea mai buna performanță Samsung în România a fost în 2019

Cea mai buna performanță Samsung în România a fost în 2019

1 min read
0
0
707

Gigantul Samsung din Coreea de Sud a avut în 2019 cea mai bună performanţă din istorie pe piaţa locală de smartphone-uri, înregistrând o cotă de piaţă medie de aproximativ 54% după numărul de unităţi livrate după ce a adăugat circa 6 puncte procentuale la cotă, chiar dacă per ansamblu piaţa de mobile inteligente a stagnat, au declarat pentru ZF surse din industrie, familiare cu evoluţia acesteia. Samsung era deja de ani liderul pieţei de aproximativ 7-8, ani dar compania nu atinsese niciodată o cotă medie de piaţă de peste 50%. Rezultatul a fost atins după ce în 2019 compania a avut în 11 din 12 luni peste jumătate din vânzările din piaţă, iar în septembrie a reuşit performanţa de a livra aproape 60% din terminalele inteligente achiziţionate în România. Singura lună în care Samsung a vândut sub 50% din telefoane a fost decembrie, conform datelor obţinute de ZF.

Load More Related Articles
Load More By Redactie
Load More In Diverse

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții

Intervenție haotică în București, unde un tânăr de 22 de ani, îmbrăcat în șort, a reușit s…