Vasile Blaga, la DNA Copreședintele PNL Vasile Blaga s-a prezentat luni la sediul Direcției Naționale Anticorupție (DNA) din Capitală. El a declarat că a fost citat pentru a fi audiat ca martor într-un dosar deschis în acest an, dar că nu ştie despre ce fapte este vorba. „Am fost chemat în calitate de martor în dosarul 175/2016”, a declarat Vasile Blaga jurnaliștilor, precizând că nu …Citeste mai mult
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL