EvenimentMinistrul Educaţiei a semnat ordinul privind durata temelor pentru eleviMinistrul Educaţiei, Mircea Dumitru, a semnat ordinul legat de durata temelor pentru elevi. Elevii din clasele primare vor primi teme care să nu le ia mai mult de o oră, iar cei din gimnaziu, de maximum două ore. Am primit foarte multe mesaje, spune ministrul, au fost şi voci critice care s-au ridicat împotriva acestui gen de reglementare. “La clasa …Citeste mai mult
Locuitorii de pe Strada Furnalului anunță procese împotriva administrației și a primarului Mihai Polițeanu
Şedinţă de urgenţă şi control la Filarmonica Ploieşti, după acuzaţii cu prejudiciu de 300.000 de euro
ADOR cere anularea reorganizării de la Primăria Ploiesti: organigramă votată pe repede‑înainte, fără fundament legal