SocialLegea salarizării scoate sindicaliştii în stradăAngajaţii din administraţia publică sunt marţi în grevă, nemulţumiţi de proiectul legii salarizării. Printre cei care protestează se află funcţionari publici, grefieri şi specialişti IT din justiţie. Aproximativ o mie de angajaţi din administraţia publică locală protestau, marţi, în jurul prânzului faţă de proiectul legii salarizării, în faţa Parlamentului, în zona Parcului Izvor. Manifestanţii scandează „Hoţii!” şi „Demisia!”. La protest …Citeste mai mult
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității