Front OpiniiPuneți mâna pe măști, nu pe acte, că la Petrobrazi, singurul lucru care se filtrează e adevărul! https://gazarul.ro/2025/06/17/aer-irespirabil-si-afaceri-sulfuroase-la-petrobrazi-cum-polueaza-omv-petrom-ploiestiul-cu-complicitatea-contractorilor-si-sub-umbrela-autoritatilor/ Opinia Mediasud la știrea de mai sus: OMV Petrom – POLUARE CU ȘTAMPILĂ DE APROBARE! Bună ziua, cetățean verde-înfundat! Ai senzația că Ploieștiul a devenit un soi de „Spa Sulfuros” gratuit? Nu-ți închipui! OMV Petrom, în frumoasa colaborare cu contractorii săi „speciali” și autoritățile „vigilente”, transformă orașul într-un experiment de respirat chimicale pe care nici măcar ChatGPT nu ți …Citeste mai mult
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității