SocialA început „Marea Debarasare” la PloieștiPrimăria Municipiului Ploieşti, prin Regia Autonomă de Servicii Publice Ploieşti, anunţă desfăşurarea Campaniei „Marea Debarasare”, începând de astăzi şi până în data de 28 septembrie 2018. În cadrul acţiunii, împreună cu operatorul de salubritate, se va realiza colectarea deşeurilor de echipamente electrice şi electronice (DEEE) de la cetăţeni, în vederea gestionării ecoraţionale (tratare, reciclare, neutralizare). Astfel, cetăţenii care deţin echipamente …Citeste mai mult
Denise Rifai, la DNA – refuză să clarifice statutul în dosarul în care este vizat primarul Ciprian Ciucu
Când tratamentul medical devine forțat. Cazul Cheloo și întrebarea pe care nu o pune nimeni: cât de legal a fost?