JustițieUn om de afaceri, acționar la două firme din Ploiești, a recunoscut că a dat șpăgi de milioane de euro oficialilor româniDe ce nu avem căi ferate pe care trenurile să poată circula „ca-n Vest”? Răspunsul poate fi dat de povestea de mai jos. Directorul unei companii austriece a recunoscut că firma pe care o reprezenta a dat șpagă 20.000.000 de euro unor foști miniștri și parlamentari pentru reabilitarea unor tronsoane de cale ferată. Austriacul Josef Hornegger, cercetat pentru complicitate la …Citeste mai mult
Locuitorii de pe Strada Furnalului anunță procese împotriva administrației și a primarului Mihai Polițeanu
Şedinţă de urgenţă şi control la Filarmonica Ploieşti, după acuzaţii cu prejudiciu de 300.000 de euro
ADOR cere anularea reorganizării de la Primăria Ploiesti: organigramă votată pe repede‑înainte, fără fundament legal