Economic Front PoliticăÎncă o taxă pentru români: Guvernul pune 25 de lei pe fiecare colet extra-UE. Mulțumim frumos!Nu trece luna fără ca autoritățile să găsească o nouă metodă de a scoate bani din buzunarele românilor. De data asta, „inovația” vine de la Ministerul Finanțelor, care vrea să introducă o taxă fixă de 25 de lei pentru fiecare colet cu valoare sub 150 de euro, venit din afara Uniunii Europene. Ținta? Comenzile de pe Shein, Temu și alte …Citeste mai mult
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului