SocialAsociația Diabeticilor din Prahova organizează un nou evenimentAsociația Diabeticilor din Prahova organizează în parteneriat cu Palatul Copiilor Ploiești un flashmob pentru a sărbatori Ziua Mondială a Diabetului. Evenimentul, care va avea loc sâmbătă, 17 noiembrie, ora 11, în parcarea dintre Palatul Culturii Ploiești și Palatul Administrativ Ploiești, face parte din proiectul „Ploiești spune DA pentru sănătatea TA”, ediția a II-a și este cofinanțat de Primăria Ploiești. Cu …Citeste mai mult
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții
PLOIEȘTIUL ÎN DILEMĂ! POLIȚEANU, DE LA „MERG LA PRIDE!” LA „NU COMENTEZ”: TĂCEREA CARE ÎNFIERBÂNTĂ ORAȘUL