NU VĂ PLANIFICAȚI ACTIVITĂȚI DE 1MAI! “Au apărut foarte multe fake-uri, știri false în rețelele de socializare, s-a atribuit ministrului Sănătății faptul că urmează să punem pe toți care sunt peste 65 de ani în carantină instituționalizată, ceea ce este fals! Alții au ieșit să zică că imediat începem relaxarea și de mâine totul este perfect. Nu este așa! Mai avem o perioadă de trecut prin …Citeste mai mult
Magie de tip PNL! Fiul prefectului de Vrancea, a ajuns din ajutor de șef de post la Vulturu, consilier al secretarului de stat în Ministerul Afacerilor Interne Iulian Berbece, fiul prefectului de Vrancea Gheorghiță Berbece, a ajuns din ajutor de șef de post la Vulturu pe funcția de consilier al secretarului de stat în Ministerul Afacerilor Interne (MAI), Pompiliu Norocel Stroe. Este vorba de agentul Iulian Berbece, angajat în cadrul IPJ Vrancea în anul 2017 și trimis ajutor de șef de post în comuna vrânceană Vulturu. Imediat după ce fostul consilier județean …Citeste mai mult
Prim-ministrul Orban l-a sunat pe polițistul care a făcut dezvăluiri. „Vă pune, mă, băieți, să tăiați amenzi?” „SPER SA AJUNGĂ ACEST MESAJ LA TOȚI ȘEFII CARE NU AU AUZIT CE S-A TRANSMIS!!!” Ludovic Orban l-a căutat personal la telefon, ieri, pe Valer Kovacs, polițist IPJ Timiș Ludovic Orban l-a căutat personal la telefon, ieri, pe Valer Kovacs, polițist IPJ Timiș, lider sindical, după ce acesta a dezvăluit într-un interviu în Libertatea că în starea de urgență se perpetuează, devenind și mai supărător pentru cetățeni și pentru simpli polițiști, vechiul obicei al șefilor, …Citeste mai mult
Marcel Vela a pus poliția în subordinea bisericii printr-un acord cu Preafericitul Daniel! Echipajele din posturile fixe vor oferi ” lumina” persoanelor aflate în trafic Ministrul Afacerilor Interne a susținut o declarație de presă la câteva ore după ce Klaus Iohannis a emis decretul de prelungire cu 30 de zile a stării de urgență. Marcel Vela a anunțat semnarea unui acord între Ministerul de Interne și Patriarhia Română. Ministerul de Interne va ajuta Biserica Ortodoxă să împartă Lumina de Înviere și prescurile de Paște. „Pentru credincioșii bolnavi …Citeste mai mult
Nu mai intrii in Carrefour fără mască! Daca nu ai o cumperi la prețul de 6,50 lei Săptămâna trecută Comitetul Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) Prahova a aprobat conform Hotărârii C.J.S.U nr.27/07.04.2020, ca purtarea măștilor de protecție să devină obligatorie în spațiile publice. În Ploiești nu au fost distribuite măști de protecție, așa că cetățenii Municipiului nu pot fi sancționați, decizia Comitetul Județean pentru Situații de Urgență ramanand la nivel de recomandare. Nu asa se intampla …Citeste mai mult
Societăți diferite! În România cetățeanul se irită când un polițist ultragiat intervine în forță iar în Anglia un tânăr care a tuşit către un echipaj de poliţie a fost arestat Doi tineri britanici, Thomas Wilson (19 ani) şi Bevan Burke (22 ani) au primit pedepse cu închisoarea pentru că au scuipat ofiţeri de poliţie. Primul a fost închis după un incindent petrecut în Coventry, iar al doilea pentru că i-a scuipat pe poliţiştii din Birmingham, scrie Daily Mail. Imaginile au fost publicate de West Midlands Police, iar în acestea se …Citeste mai mult
Se întoarce roata! Efectul filmulețelor în care cetățenii se arată indignați de fermitatea unor polițiști! Doi agenți bătuți de un bărbat pe care l-au prins fără declarație! Aparitia in spatiul public a unor filmulete in care agenti de politie sunt implicati in actiuni violente cu anumite persoane certate cu legea, isi face efectul. Organele statului evita sa-si mai puna in aplicare autoritatea fata de cei care manifesta un dispret iesit din comun fata de oamenii legii. Asa s-a intamplat si cu doi polițiști din Călărași care …Citeste mai mult
Explicația filmării trunchiate in care polițiștii bat doi tineri pe o stradă in București Filmarea care circula pe Internet are un singur scop: să-i decredibilizeze pe polițiști și practic, atunci când îi vedem pe stradă și nu avem chef să ne legitimăm pentru că suntem șmecheri mafioți, iar ei fraieri, să le tragem o flegmă. Iar ei să stea, ca niște statui, că tot e coronavirus și e sănătos să ne scuipăm. De bun …Citeste mai mult
Deși Organizaţia Mondială a Sănătăţii revine la mesajul conform căruia purtarea măştilor de protecţie nu reprezintă soluţia în lupta contra coronavirusului, în Prahova, edilii, instaurează obligativitatea purtării ! Cei din conducerea judetului sunt mai medici decât medicii! Cine nu o poartă mască, amendă între 2000 si 20.000! Potrivit unui comunicat al Prefecturii Prahova, Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă (CJSU) Prahova a decis că purtarea măştilor de protecţie este obligatorie în spaţiile publice din judeţ. Conform Hotărârii C.J.S.U nr.27/07.04.2020, decizia a fost luată ca măsură specifică pentru prevenirea răspândirii COVID-19, în special de către persoanele asimptomatice (care nu prezintă simptome, nu cunosc că sunt infectate, dar care …Citeste mai mult
Ai luat amendă în timpul stării de urgență? Iată cum o CONTEȘTI!! În cazul în care sunteţi sancţionaţi contravenţional pentru încălcarea uneia dintre prevederile legale prin care au fost impuse restricţiile din această perioadă, calea de atac împotriva procesului-verbal de constatare a respectivei contravenții este plângerea contravențională – reglementată prin art. 31 alin. (1) din O.G. 2/2001, ne informeaza avocat Răzvan-Toma Stănciulescu. “Șansele de reușită ale admiterii plângerii și pe cale de …Citeste mai mult
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului