Acasa Diverse A înjunghiat-o de mai multe ori, apoi a plimbat-o cu mașina așteptând să moară

A înjunghiat-o de mai multe ori, apoi a plimbat-o cu mașina așteptând să moară

3 min read
0
0
707

Un caz cutremurător a avut lor în jud. Mureș unde un notar și-a ademenit la o întâlnire fosta iubită, pe care a plimbat-o cu mașina prin oraș, iar la un moment dat, din cauza geloziei, a scos un cuțit și a înjunghiat-o de mai multe ori în partea din spate dar și în zona toracică.

Bărbatul s-a plimbat apoi cu femeia preț de aproximativ 2 ore, așteptând ca în urma hemoragiei să moară.

Polițiști din cadrul Secției 12 Poliție Rurală Luduș, aflându-se în patrulare, în timp ce se deplasau pe DN 15, au observat un autoturism staționat pe un drum agricol, care nu avea de ce să-și justifice prezența pe acea cale de acces folosită exclusiv pentru muncile agricole. Acestia au apreciat că se impune o verificare a circumstanțelor și au intrat pe drumul agricol până în apropierea autoturismului.

La vederea autospecialei de poliție, șoferul a încercat să se pună în mișcare, însă politistii au blocat autoturismul. Polițiștii știau deja că ceva este în neregulă, iar imediat după ce au ieșit din autospecială, portiera dreapta față a fost deschisă iar o femeie a strigat „Ajutor!!!! Vrea să mă omoare!!! M-a înjunghiat!!!”.

Agentii nu au ezitat nicio secundă, au pus mâna pe arme și l-au somat pe bărbatul care se afla la volan să coboare. Bărbatul nu s-a supus imediat solicitărilor, iar polițiștii s-au poziționat pentru a putea efectua foc, în situația în care agresorul i-ar fi atacat cu o armă albă. În final, șoferul a ridicat mâinile deasupra capului și a ieșit din autoturism. A fost imediat imobilizat prin încătușare.

Polițiștii i-au acordat primul ajutor victimei care prezenta mai multe plăgi prin înjunghiere, fiind într-o stare foarte gravă.

 

Load More Related Articles
Load More By Redactie
Load More In Diverse

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

ANAF Ploiești, blocat de un protest spontan al angajaților. Activitatea cu publicul a fost suspendată

Activitatea cu publicul la Administrația Fiscală din Ploiești a fost blocată ieri dimineaț…