Acasa Front S.G.U. Ploiesti anuntă: ” Fara autoturisme in zona cimitirului Mihai Bravu”

S.G.U. Ploiesti anuntă: ” Fara autoturisme in zona cimitirului Mihai Bravu”

1 min read
0
0
655

În apropierea Sărbătorilor Pascale, S.G.U.Ploiesti face un apel la persoanele care care se vor deplasa în zona cimitirului Mihai Bravu, să o facă fără a folosi autoturismele, deoarece experienta anilor precedenți nu a fost una tocmai placuta.

„În vederea evitării incidentelor în incinta cimitirului Mihai Bravu, în perioada Sărbătorilor Pascale – cu precădere în noaptea Învierii, societatea noastră face apel la înțelegere din partea conducătorilor de autoturisme, în sensul deplasării, fără acestea din urmă, la biserica din incinta cimitirului.

Solicităm acest lucru, în baza experienței anilor anteriori, având în vedere numărul mare de cetățeni prezenți, în această perioadă, la cimitirul menționat mai sus.

În același timp, rugăm cetățenii să respecte indicațiile personalului societății, care se ocupă cu asigurarea pazei în incinta tuturor cimitirelor pentru asigurarea accesului, în mod civilizat, pe aleile acestora” transmite Biroul Comunicare, Relatii Publice al S.G.U.Ploiesti

Load More Related Articles
Load More By Redactie
Load More In Front

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

Iată că cineva este de acord! Mihai Neagu, „Noi Ploieștenii”, spune DA marșului LGBTQ în Ploiești

Ploieștiul intră într-o nouă fază a dezbaterii publice privind posibilul marș LGBTQ, după …