Front PloieștiS.G.U. Ploiesti anuntă: ” Fara autoturisme in zona cimitirului Mihai Bravu” By RedactiePosted on 19/04/20211 min read0 0 655 Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on Reddit Share on Pinterest Share on Linkedin Share on Tumblr În apropierea Sărbătorilor Pascale, S.G.U.Ploiesti face un apel la persoanele care care se vor deplasa în zona cimitirului Mihai Bravu, să o facă fără a folosi autoturismele, deoarece experienta anilor precedenți nu a fost una tocmai placuta.„În vederea evitării incidentelor în incinta cimitirului Mihai Bravu, în perioada Sărbătorilor Pascale – cu precădere în noaptea Învierii, societatea noastră face apel la înțelegere din partea conducătorilor de autoturisme, în sensul deplasării, fără acestea din urmă, la biserica din incinta cimitirului.Solicităm acest lucru, în baza experienței anilor anteriori, având în vedere numărul mare de cetățeni prezenți, în această perioadă, la cimitirul menționat mai sus.În același timp, rugăm cetățenii să respecte indicațiile personalului societății, care se ocupă cu asigurarea pazei în incinta tuturor cimitirelor pentru asigurarea accesului, în mod civilizat, pe aleile acestora” transmite Biroul Comunicare, Relatii Publice al S.G.U.Ploiesti
Clinica AS Medical transmite un mesaj public pacienților și promite transparență privind reluarea activității
Denise Rifai, la DNA – refuză să clarifice statutul în dosarul în care este vizat primarul Ciprian Ciucu