Acasa Eveniment Continuă sinuciderile din sistemul judiciar

Continuă sinuciderile din sistemul judiciar

2 min read
0
0
589

În dimineaţa zilei de 24 mai 2019, în jurul orei 7:10, serviciile medicale şi poliţieneşti au fost alertate prin apel la 112 cu privire la împrejurările în care , grefier A.J., s-a prăbuşit de la unul din etajele superioare ale clădirii în care funcţionează Parchetul de pe lângă Tribunalul Iaşi. După manevrele de resuscitare echipajul SMURD a transportat victima la Spitalul „Sf. Spiridon”, unde s-a declarat decesul. Femeia a lăsat și un bilet de adio în care acuza neînțelegeri la muncă.

Evenimentul este investigat de autorităţile judiciare şi de ITM Iaşi.
În aceste momente tragice gândurile noastre se îndreaptă în primul rând către familia colegei noastre.”, transmite Parchetul de pe lângă Tribunalul Iași printr-un comunicat de presă.

În urmă cu o lună, procurorul Ramona Buluc a murit după ce s-a aruncat în gol din clădirea Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie.

De asemenea, pe 15 martie, un fost şef al DNA Timişoara, procurorul Tamas Schiffbeck, s-a sinucis după ce s-a aruncat de la etajul al şaselea al clădirii care găzduieşte instituţia.

Load More Related Articles
Load More By Redactia
Load More In Eveniment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Check Also

Hoții purtau măști de actori celebri într-un jaf spectaculos la o bancă din Napoli

Hoții purtau măști de actori celebri într-un jaf spectaculos la o bancă din Napoli Un inci…