EconomicTimbrul de mediu se transformă… în alte două taxePe principiul lui Lavoisier, în România nimic nu se pierde, când e vorba de taxe, totul se tranformă! Astfel, timbrul de mediu nu dispare, cum era de așteptat, ci se tranformă. După ce a fost declarat ilegal de Comisia Europeană, acum, ministrul Mediului, Cristiana Paşca Palmer, propune ca timbrul de mediu să fie înlocuit cu o taxă inclusă în prețul carburantului. Este …Citeste mai mult
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului
INTERVENȚIE SCĂPATĂ DE SUB CONTROL: 5 polițiști se luptă minute în șir cu un tânăr în șort. Lipsa Taserelor îi lasă fără soluții