SocialMAI cere primarilor să pună la dispoziția ANABI depozite pentru bunurile confiscateLa aproape 1 an de la înființarea Agenției Naționale de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate (ANABI) – prin Legea 318/11.11.2015 -, Ministerul de Interne le cere primarilor „să înceapă demersurile pentru identificarea urgentă a capacităților” ce vor fi puse la dispoziția noii instituții, în scopul stocării bunurilor confiscate. În 11 mai anul acesta, Guvernul a aprobat, prin Hotărâre, organigrama, numărul de posturi și Regulamentul de …Citeste mai mult
FSANP acuză „prostituarea legii” pentru 700 de milioane de euro. Miza: drepturile a 1,2 milioane de angajați din sectorul public