Mihai Gâdea depune plângere și probe la poliție O amenințare cu moartea pentru care realizatorul TV Mihai Gâdea depune plângere și probe în această dimineață! La câteva ore după emisiunea de marți seară, Gâdea a publicat un anunț teribil pe pagina de Facebook, iată textul: „Dupa emisiunea din seara asta, am fost amenintat cu moartea. Maine depun plangere iar seara arat dovada amenintarii”. Ediția de marți noapte a emisiunii …Citeste mai mult
Lucian Diniță audiat la DNA în cazul motociclistului Gigină Procurorii continuă cercetările! Lucian Diniță, fost șef al Poliției Rutiere, s-a prezentat marți la sediul DNA pentru a fi audiat în dosarul Gigină. Amintim că la DNA s-a prezentat astăzi și fostul șef al Poliției Române, Petre Tobă. În seara de 20 octombrie 2015, în jurul orei 19.00, agentul de poliţie Bogdan Gigină a fost implicat într-un accident de circulaţie în …Citeste mai mult
Fostul șef ANAF la adresa procurorului „Portocală”:” Hai sictir!” Sorin Blejnar, fostul şef al ANAF, a lansat un atac dur la adresa procurorului Mircea Negulescu, zis şi „Portocală”, după ce acesta s-a plâns luni, la ÎCCJ, de presiuni la adresa sa. „Negulescu Mircea, probleme, mă? Câtă ipocrizie să te prezinti la Înalta Curte ca o “victima a nedreptătilor “ si totodata mare iubitor de pisicute! Tocmai tu, mă?! Cum ziceai …Citeste mai mult
Poliția a omorât un hoț de lemne Tragedie cumplită duminică după-amiaza în județul Mureș! Un bărbat și-a pierdut viața, duminică, după ce a fost împușcat de un polițist în timp ce a fost surprins la furat de lemne și nu s-a oprit la somații, relatează Agerpres. Evenimentul tragic s-a petrecut pe raza comunei Breaza, în zona satului Filpişu Mare, din județul Mureș, la marginea unei păduri. Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului …Citeste mai mult
Un bărbat din Câmpina a fost reținut, după ce a furat un TAXI Polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au reținut un bărbat, în vârstă de 36 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de tâlhărie și distrugere, după ce a sustras un taxi, prin exercitarea unor acte de violență asupra șoferului. La data de 19 octombrie a.c., polițiști din cadrul Secției 2 au fost sesizați prin intermediul 112, de către un …Citeste mai mult
Potrivit ufologilor, în decembrie pâmântul va fi atacat de extratereștrii Un nou scenariu despre vizita iminentă a extratereștrilor pe Terra prinde contur. Iar veștile nu sunt deloc bune. Sute de nave extraterestre, OZN-uri, s-ar îndrepta către Terra cu gânduri nu tocmai pașnice, spun ufologii care susțin că au cercetat cu atenție spațiul cosmic. Potrivit estimărilor ufologilor, un atac al extratereștrilor se va produce în decembrie, informează incomemagazine.ro. Analiza ufologilor a ajuns până …Citeste mai mult
8 persoane înjunghiate la întâmplare într-un atac terorist în mall Atac terorist în Polonia. Opt persoane au fost înjunghiate într-un mall şi au ajuns de urgenţă în spital. Atacatorul i-a înjunghiat, la întâmplare, cu lovituri de cuțit în spate. Suspectul a fost pus la pământ de către polițiști, după ce a rănit 8 persoane la un centru comercial din orașul polonez Stalowa Wola, conform Daily Mirror. Martorii au declarat că mai …Citeste mai mult
Alarmă! Vom paraliza de frig! Cei de la Administrația pentru Meteorologie au avertizat într-o videoconferința la Ministerul Administrației și Internelor: „În luna decembrie apar episoadele cu ger, pe arii extinse. Este luna în care putem avea temperaturi minime sub minus 20 de grade. (…) Pentru luna ianuarie, interpretăm semnalul dat de Centrul European împreună cu datele de la alte centre climatologice. Avem semnal că temperaturile …Citeste mai mult
Şeful Serviciului de Medicină Legală Galaţi arestat Şeful Serviciului de Medicină Legală Galaţi, dr. Iuliu Fulga, a fost reţinut pentru 24 de ore de ofiţerii serviciului teritorial al Direcţiei Generale Anticorupţie, în urma unor percheziţii efectuate joi, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunal, la Spitalul Judeţean de Urgenţă ”Sf. Apostol Andrei”, într-un dosar privind fapte de corupţie, au informat vineri surse judiciare. Conform acestora, alături de …Citeste mai mult
Propietarul OmniaTurism s-a sinucis Omul de afaceri George Negru, proprietarul touroperatorului Omnia Turism, s-ar fi sinucis din cauza unor probleme financiare. Acesta s-a aruncat de la etajul nouă al unui bloc din București. Colaboratorii companiei au declarat că: ”Atât am aflat şi noi, că este mort. Nu ştim mai multe detalii. „Citeste mai mult
Astra Vagoane contestă în instanță decizia CNSC privind licitația pentru cele 20 de tramvaie noi ale Ploieștiului